Boom s Microsoft Mesh, aneb...

Už mě štve jak na každém webu se objeví novinky o "nové" technologii pod názvem Microsoft Live Mesh s tím, že se jedná o něco revolučního. Osobně mám MS technologie rád, ale nesnáším ty technologie, které fungují pouze na jen někde a omezeně. Live Mesh je nádherná ukázka.

Synchronizační technologie používám už nějaký ten pátek a vyzkoušel jsem jich mnoh a to Dropbox, Live Mesh, Syncplicity a SugarSync.

Live Mesh Logo

Který, že z nich je nejlepší?

Jedná se o velice subjektivní názor, ale mě vyhovuje Dropbox. Mám nainstalované i Windows Live Mesh, ale chybí mi jedna duležitá vlastnost. Co, že to je za vlastnost? tzv. Veřejné složky a co se jedná? Každý z těchto synchronizačních programů synchronizují celé složky s tím, že se jim dají nastavovat parametry. Pod pojmem Veřejná složka si teda představte složku, kterou si mohou prohližet všichni, mohou stahovat soubory - je prostě veřejně přístupná. Osobně mi to přijde velice užitečné jelikož můžu své osobní soubory sdílet s ostatnímy aniž bych jim musel posílat nějaké pozvánky na maily a nutit je registrovat se někde apod. Bohužel toto dělá Mesh pro mě neužitečný, který právě má sdílení složek pouze, takže pošlu pozvánku a daný uživatel se asi musí přihlasit s jeho Live ID?

Další problém s Live Mesh vidím v tom, že funguje pouze na Windows, trochu na Mac OS X a má fungovat na Windows Mobile. Na UNIX se zapomíná. Je to vcelku pochopitelné, jelikož pro UNIX neexistuje nic co by to umožnilo napsat, tak aby to vypadalo a fungovalo ve všech UNIXech stejně GTK vs QT. To je celkové problém UNIXu co verze to rozdíl. Jiný baličkovací systém, prostředí atd. pro někoho je to výhoda, ale pro běžného uživatel bordel. Každopádně o tom někdy jindy.

Dropbox právě je i na UNIXU a funguje i na Windows i Mac OS X, takže to je další výhoda, kterou u něj ocenuji. Samozřejmě chybí podpora pro mobily atd. našly by se další nevýhody, ale prostě mě to stačí. Dropbox je prostě jednoduchý synchronizační nástroj, který nabizí to co člověk potřebuje. Jedinou vlastnost, kterou vidím na Live Mesh je lepší, že je programově rozšířitelný, a že umožňuje zvolit složky, které chcem synchronizovat. Dropbox má pouze jednu, ale aspoň v tom člověk nemá bordel co všechno synchronizuje.

Dropbox Logo

Tento příspěvek byl původně publikován na starém blogu, který fungoval na jiné doméně.

Tomáš Linhart

Tomáš Linhart

Principal iOS Engineer at Lesson Nine GmbH • Swift & iOS and Mac lover and enthusiast •  • A bit .NET, Android lover...

Read More